Ömer Seyfetti'nin Kayıp Hikayesi
Ömer Seyfettin’in Kayıp Hikayesi
18/12/2020
Yunus Emreden Özlü Sözler
Yunus Emreden Özlü Sözler
12/01/2021
Hepsini Görüntüle

Sana Koydum

Sana koydum - hikayelerimiz

Sana koydum

Sana koydum, Devlet görevlisi dahi olsanız. Bazen istemediğiniz şakalara maruz kalabiliyorsunuz. Özellikle bazı kişiler koskoca adama lafı bir koydum şaşırdı. Cevap bile veremedi diye böbürlenmek için yapmadıklarını bırakmazlar. Ama hazır cevaplığıyla işin altından kalkabilen muzip yöneticilerde var.  Bu sebeple bende size geçmişte yaşanmış bir anekdot paylaşmak istedim.

Ben Sana koydum isimli hikayeyi ilk okuduğumda çok gülmüştüm. En beğendiğim tarafı hikayenin birazcık olsun gerçekten yaşanmış olmasıydı. Umarım sizin de hoşunuza gider. iyi okumalar.

Sana Kısa Hikaye Koydum

Önce Belirtelim Fahrettin Kerim Gökay, (biyografisine buradan ulaşabilirsiniz.) Hekim ve akademisyendir. 24 Ekim 1949- 26 Kasım 1957 yılları arasında hem İstanbul valiliği. Bir süre de  İstanbul Belediye Başkanlığı yapmıştır. Belediye başkanı olduğu dönemde  etrafı denetlemek amacıyla yanına zabıta görevlilerini almış geziyormuş. Bu sebeple girdiği bir fırında son derece lakayt ve ağzı bir fazlaca bozuk bir herifin fırınına girmişler.

-Onu orda alın demedim mi lan? o…çocukları -layn gö.. veren

-Daha süratli süratli koş

Bir süre ortamı seyreden başkan Fahrettin Kerim Gökay’a ekmek imalathanesinin sahibi adan yeni çıkan sıcak ekmeğe yağ ve peynir sürüp uzatmış,

Başkan birazcık istemeyerekte olsa almış. Ancak bir lokma alınca şaşırarak “Hımmm!… Çok güzelmiş ne koydun buna?” Fırıncı erol taş gibi sırıtarak.

Çünkü “Sana koydum başkanım!”

Fahrettin Bey bu laf üstüne efendiliğini bozmayıp bir ısırık daha almış ve devam etmiş: “Güzel ben de tüm fırıncılara söyleyelim de tamamı Sana koysunlar!…

Bizi takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pinterest
Instagram
Telegram
VK
WhatsApp
Snapchat