Sarıkamış şehitleri
22 Aralık 1914 – Unutulan Sarıkamış Şehitleri Hikayesi
22/12/2019
Dumlupınar denizaltısı
Başarısız Kurtarma, Ah bir ataş ver
26/02/2020

Cheers (Şerefe) 1982 – 1993

Cheers Dizisi, 1980’lerin esne dizileriyle devam ediyoruz. Cheers dizisi bunlardan birisiydi 273 (+2 özel) bölüm yayınlanmıştı. İsim tabelasında Cheers 1895 ten beri yazar ve Bizim de TV’lerimize konuk olmuşlar ve onlardan hoşlanmıştık. Hoşlanmıştık diyorum çünkü bu dizi de evli ve çocuklu dizisi gibi uzun soluklu olup tam 11 yıl ya da başka bi deyimle 11 sezon sürmüştü. Cheers aslında Bostonda bir barda çalışanları ve müşterilerini anlatan bir diziydi. Dizinin kadrosundan biraz bahsedecek olursak şöyleydi:

 

 

Oyuncuları

 

 

Nicholas Colasanto : Dizinin ilk üç sezonunda 80 bölüm boyunca bizlerle olan Colasanto’nun ne yazık ki Cheers son işi oldu. 1985 yılında aramızdan ayrılan oyuncu dizide Ernie ‘ Coach ‘ Pantusso karakteri ile karşımıza çıktı.

 

 

 

Ted Danson :  Sam Malone karakterini oynayan oyuncu 11 sezon boyunca dizinin başrol karakterlerinden biri olarak karşımıza çıktı. 1993 yılında dizi bittikten sonra bir çok filmde rol alan Danson, 1998 yılında başka bir fenomen dizi Becker’ın başrolünü aldı. 6 sezon süren diziden sonra halen devam eden dizilerden Curb Your Enthusiasm’da  13 bölüm ve Damages’de 23 bölüm yer aldı. 2009 yılında başka bir komedi dizisi Bored to Death’in kadrosuna girdi. 2011 yılında ise CSI : Crime SceneInvestigation’da 20 bölüm yer aldı.

 

 

Rhea Perlman : Cheers’da Carla Tortelli karakteri ile karşımıza çıkan oyuncu, gerçek hayatta Deni de Vitonun eşidir. Dizi bittikten

sonra başarısını devam ettiremedi. 1996 yılında komedi filmi Matilda’da ve Pearl adlı komedi dizisinde başrolde oynadı.  Dizi ilk sezonun ardında iptal edildi. Bir çok diziye konuk oyuncu olarak katıldı. En son Hot in Cleveland dizisinde Jacki karakterini oynadı.

 

John Ratzenberg : Cliff Clavin karakteri ile akıllarımızda yer eden oyuncu, diziden sonra daha çok seslendirme yaptı.  Animasyon filmleri Toy Story’de Hamm karakterini, Finding Nemo’da Fish School karakterini, The Incredibles’da Underminer karakterini, Cars’da Mack karakterini, Ratatouille’de Mustafa karakterini, WALL-E’de John karakterini ve UP’ta Construction Foreman Tom karakterini seslendirdi.

 

George Wendt :  Cheers’da Norm Peterson karakteri ile karşımıza çıkan Wendt, Rhea Perlman gibi diziden sonra ekranlarda tutunamayan isimlerden. Sabrina, the Teenage Witch ve Saturday NightLive’a 6 bölüm konuk oyuncu olarak katıldı.  En son 2011 yılında Hot in Cleveland dizisinde Yoder karakterini ve Harry’s Law’da Franklin karakterini canlandırdı.

 

 

Kelsey Grammer : Cheers’da Dr. Frasier Crane karakterini canlandırdı. Diziden sonra kendi karakteri Frasier üzerinden spin-off yapıldı ve 11 sezon boyunca Frasier karakterini canlandırmaya devam etti. 2007 yılında Back to You ve 2009 yılında Hank dizilerinin başrolünü ve yapımcılığını üstlendi ancak iki dizide ilk sezonlarının ardından iptal edildi.  2011 yılında ise bir drama ile sevenlerinin karşısına çıktı. İkinci sezonu Ağustos’da başlayacak Boss’un başrolünde ve yapımcı koltuğunda
Kelsey Grammer : Cheers’da Dr. Frasier Crane karakterini canlandırdı. Diziden sonra kendi karakteri Frasier üzerinden spin-off yapıldı ve 11 sezon boyunca Frasier karakterini canlandırmaya devam etti. 2007 yılında Back to You ve 2009 yılında Hank dizilerinin başrolünü ve yapımcılığını üstlendi ancak iki dizide ilk sezonlarının ardından iptal edildi.  2011 yılında ise bir drama ile sevenlerinin karşısına çıktı. İkinci sezonu Ağustos’da başlayacak Boss’un başrolünde ve yapımcı koltuğunda

 

Kirstie Alley : Diziye beşinci sezonunda Rebecca Howe karakteri ile katılan Alley, dizi devam ederken komedi filmi Look Who’s Talking (Bak Şu Konuşana) ‘da yer aldı. Dizinin bitişinden sonra 1997 yılında NBC’nin dizisi Veronica’s Closet‘te başrolde yer aldı. Dizi, 3. sezonun ardından düşük reytingleri yüzünden iptal edildi. Alley, bu diziden sonra daha çok televizyon filmlerinde yer aldı.

 

 

Shelley Long : Dizide Diane Chamber karakterini canlandırdı. Bütün sezonlarda yer alsa da her bölümde gözükmedi. Diziden sonra belirli bir işiyle gözümüze takılmasa da birçok filmde ve dizide yer aldı. En son Modern Family dizisinde Claire ve Mitchell’in annesi olarak karşımıza çıktı.

Konusu

Sam eski ve iyi bir beyzbol oyuncusudur. Red sox, Boston atıcı oyuncuları arasında oynamış profesyonel olanakta oynamıştır. Her nasıl olduysa beyzbolu bırakmış alkolik olmuş ama tövbe edip bırakmıştır. Yine de alkolü içmese de satmayı tercih edip “Cheers (Şerefe)” isimli barı açmıştır.

Kankaları Koç ve delikanlı ablamız Carla ile çalışmaktadır. Mutlu mesut bir günde Diane sevgilisi ile bara çıkar gelir. Sevgilisi okuldaki asistanı olduğu profesörüdür. Adam karısını boşayıp Dianela evlenecektir. Adam karısından annesine ait yüzüğü almaya gidip gelmeyince barda kalan Diane barın kadrosuna dâhil olup burada çalışmaya başlar. Sam ve diane sevgili olurlar. Diane Chamber rolünü oynayan Shelly Long diziden 5. Sezonda ayrılınca yerine

“Bak şu konuşana”

“Bak şimdi konuşana”

Filmlerinden de tanıdığımız Kirstie Alley can kurtaran simidi olarak girmiş böylelikle 6 sezon daha dizi uzamıştır. Ancak aynı dizide asıl deprem Sam Malone rolünü oynayan Ted Danson’ın ayrılmasıyla onun yerine konulacak kimse bulamamaları nedeniyle sonlandırmaya karar vermişlerdir. Çünkü tüm dizi sam karakteri üzerinden ilerlemektedir.

Bizi takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pinterest
Instagram
Telegram
VK
WhatsApp
Snapchat