fatih denizde
İstanbul’a Adalet Getiren Adam
23/03/2017
Kars tvden canlı
Kars TV Canlı Yayında
24/03/2017
Hepsini Görüntüle

Kanada’da Bir Türk

Kanadanın kışı

http://www.hikayelerimiz.com

Sevgili Günlük
12 Ağustos Kanada’daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım. Burası çok güzel. Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek için sabırsızlanıyorum.
14 Ekim Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve turuncunun tonlarına dönmeye başladı. Bir atla kır gezintisi yaptım ve bir kaç geyik gördüm. Çok güzeldiler. Muhtemelen yeryüzündeki en harika hayvanlar. Burası cennet olmalı. Burayı çok seviyorum.
11 Kasım Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başliyor. Böyle harika hayvanları öldürmeyi nasıl ? olurda isterler anlamıyorum. Umarım yakında kar yağışı başlar. Burayı çook seviyorum.

2 Aralık Dün gece kar yagdı. Her yerin beyaz bir örtü ile kaplanışını seyretmek için gece kalktım. Tıpkı karpostal gibi. Dışarı çıktık merdivenlerdeki ve garajın önündeki karları kürekle temizledik. Kartopu oynadik (ben kazandım). belediyenin Kar küreme makinası gelince, garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık. Harika bir yer. Kanada’yi seviyorum .
12 Aralik Dün gece biraz daha kar yağdı.Yoldan kar küreme makinası geçince garajın onundeki karları tekrar temizledik. Burayı seviyorum.
19 Aralık Dün gece biraz daha kar yağdı. İşe gitmek için garajdan çıkamadım. Burası çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruldum. Kar küreme makinesine Lanet olsun!
22 Aralık Bu beyaz boktan dün gece biraz daha yağdı. Kürekle kar atmaktan ellerim su topladı ve belim ağrımaya başladı. Kar küreme makinasını kullanan adamın ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinde gizlendiğini düşünüyorum Pezev…in.
25 Aralik S…kttigimin yılbaşısı. Yine yağdı. Eğer kar küreme makinasını kullanan pez..gi bir elime geçirirsem yemin ederim o pu.çocuğunu gebertecem.Yollardaki lanet buzlari eritmek için neden daha fazla tuz

kullanmadıklarını anlamıyorum.
27 Aralık Allahın belası dün gece yine yağdı.Kar temizleme makinasinin en son gelişinden beri üç gündür karları kürekle atamadığım için eve hapsoldum. Hiç bir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacagını söyledi. 25 cm karın kaç kürek ettiğni biliyormusun dümbük?
28 Aralik Kuşbeyinli spiker yanılmış.83cm daha yağdı.Bu gidişle karlar yazdan önce erimez. Kar küreme aracı kara saplandı ve hıyar oğlu hıyar sürücü benden küreğimi ödünç istedi. Karları temizlerken tam altı kürek kırdığımı ve sonuncusunu da onun kalın kafasında kırmaktan zevk duyacağımı söyledim.

4 Ocak Nihayet evden çıkabildim. Markete gittim ve yiyecek aldım. Dönüşte lanet geyiğin biri arabamın önüne atladı. Arabamda yaklaşık 3000 dolarlık hasar var. Bu hayvanların hepsini gebertmek lazım. Lanet yaratıklar her yerde varlar. Umarım avcılar hepsinin kökünü kurutur.
3 Mayıs Arabayı şehirde bir tamirciye götürdüm. Yollara dökülen baş belası tuzlar yüzünden arabamın kaportası çürümüş.

10 Mayis Türkiye’ye kesin dönüş yaptım ve Antalya’ya bir daha ayrılmamak üzere yerleştim. S…eyim Kanada’yı da karı da geyikleri de…

Bizi takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pinterest
Instagram
Telegram
VK
WhatsApp
Snapchat