Yerli malı haftamız vardı
Yerli Malı Haftası Vardı Bir Zamanlar
19/12/2019
Sarıkamış şehitleri
22 Aralık 1914 – Unutulan Sarıkamış Şehitleri Hikayesi
22/12/2019
Hepsini Görüntüle

Bana Göz Kulak Ol – 1989

bana göz kulak ol

Sinema

Bana Göz Kulak Ol – 1989 severek izlediğimiz bir filmdi. İlk sinema’nın icad edildiği gün Halka açık ilk sinema gösterimi, Paris‘te Rennes Sokağı’nda yapıldı. 28 Aralık’tan itibaren de Capucines Bulvarı’ndaki Grand Cafe’nin bodrum katında düzenli gösterimler başladı. Sinemaya adını verenler, kaydında ve gösteriminde kullanılan makineyi icat edip ilk filmleri çekenler, Lyonlu Lumiere kardeşler sinemayı ilk kuran kişilerdi.

See No Evil, Hear No Evil – Bana Göz Kulak Ol – 1989

Bu film seksenlerde seyrettiğimiz komedi filmleri içerisinde en komik filmlerden birisiydi. Halen izlemediyseniz hala izlenebilecek bir kalitede filmdir. Başrollerini:

Richard Pryor (1940–2005) ve Gene Wilder (1933–2016) oynarken onlara joan severance, Kevin Spacey eşlik etmektedir.

Aslen standup showlarıyla tanınan komedyen Richard Pryor’ı 1983 yılında çevrilen Süperman III (3) filminden Brewster’in Milyonları- 1985 filminden de hatırlayacaksınız.

Richard Pryor ve Gene Wilder’ın birlikte çevirdikleri : Beni deli etme 1980, Sen başkasın 1991 yapımı filmleri de vardır ancak Bana göz kulak ol filmi konu itibarı ile bugün bile sağlam komedi filmleri arasında yeralmaktadır. MErak edenler seyredebilir ancak birazcık konusundan da bahsetsek fena olmayacak:

Görme engelli Wally Karue (Richard Pryor) Duyma engelli Dave Lyons(Gene Wilder) işlenen cinayetin üzerlerine kalması sonrasında elle vererek gerçek suçluları adalete teslim etmek için sıra dışı yöntemler deneyeceklerdir. Bütün bu olaylar yaşanırken biri gördükleriyle diğeri duyduklarıyla diğerine yardımcı olarak bu işten sıyrılırlar. VHS film hastalarının bu günlerde DVD formatında bularak arşive koyabilecekleri filmi kaçırmamanızı öneriyoruz.

Bizi takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pinterest
Instagram
Telegram
VK
WhatsApp
Snapchat