komutan ve mantık
Generalden Tarihi Cevap
27/02/2017
ama neden polis
Neden Polise?
28/02/2017

Şirketin durumu iyi gitmemektedir ve artık patronların genel müdürü değiştirmekten başka çaresi kalmamıştır.

eski ve yeni genel müdür bir araya gelmişlerdir ve oturur sohbet etmeye başlarlar. eski genel müdür:

“-Ben bu şirketi düzlüğe çıkaramadım, umarım sen başarırsın. ama olur ya, işler yine iyi gitmez ise ve çaresiz kalırsan masanın üst çekmecesinde üç zarf bırakıyorum üzerlerinde numaralar bulunmakta.Bu zarflar senin başını geçici olarak sıkıntıdan kurtaracak sana biraz daha zaman kazandıracaktır.Bana bu konuda söz vermelisin zamanı gelmenden zarfların hepsini birden açmak yok ama olurda açmak zorunda kalırsan önce bir numaralı zarfı açarsın. işler yine iyi gitmez ise iki numaralı zarfta sıra. o da olmaz ise, artık üç numaralı zarfı açmaktan başka yol yok.”

teşekkür eder yeni genel müdür ve ayrılırlar.

Bir zaman sonra şirkette işler düzelmez ve daha kötüye gitmeye başlar,Yönetim kurulu acil toplantıya gelip izahatte bulunmasını söyler.Yeni genel müdür telaşlanır.Ne yapsam diye düşünürken zarfları hatırlar. gider çekmecesinden bir numaralı zarfı alır ve açar. okudukları heyecanlandırır:

Eski yönetimi yani beni kötüle!

“akıllı adammış.” der yeni genel müdür.

Gerçekten de,Toplantıda işlerin iyi gitmemesinden dolayı eski yönetimi suçlar ağzına geleni söyler durur.Yönetim gerçekten de ikna olmuştur Zaman tanıyıp işleri yoluna koyması için süre verilir.Fakat günler geçer, haftalar geçer, işler daha da sarpa sarar.Yönetim Tekrar bir toplantı ister aklına 2 numaralı zarf gelir. o da yeni genel müdürü heyecanlandırır:

Organizasyonu değiştir!

Toplantıda sorunun Organizasyonun yanlışlığı sebebiyle düzgün yürümediğini bazı değişikliklerin şart olduğunu söyler.Yeni genel müdür hemen raporlama müdürü ile finansman müdürünün yerlerini değiştirir, bölge sorumlularının ikisini merkeze alır, beş kişiyi de işten çıkarır. ama ortada düzelen bir durum yoktur. gün geçtikçe işler daha da kötüye gitmektedir. artık son zarfa gelmiştir sıra. yeni genel müdür bir kere daha heyecanla çekmecesini açar, zarfı çıkarır, açar ve okur:

Hemen sen de 3 yeni zarf hazırla!

Bizi takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pinterest
Instagram
Telegram
VK
WhatsApp
Snapchat