eski diziler Altın kızlar
Altın Kızlar – The Golden Girls 1985
19/02/2018
Aşk Gemisi - The Love Boat dizisi
Aşk Gemisi – The Love Boat
20/02/2018
Hepsini Görüntüle

Samuray’ın İntikamı – Die Rache Des Samurai 1980

Samuray'ın İntikamı - Die Rache Des Samurai 1980

Samuray’ın İntikamı – Die Rache Des Samurai(The Betrayed Samurai – Nihon Gankutsuou) gibi bir çok adı olsa da Dizi başlarken Almancası yazardı 1980’lerde pazar öğleden sonra oynayan dizide, O yıllardaki kaliteli bir diziydi konu itibarı ile Monte kristo kontu (uyarlaması) filminin çakması yada uzak doğu kopyası’ da denebilir.Seksenlerde ismin akılda kalıcılığından mıdır? yoksa dizinin fanatiğinin çokluğundan mı? sikinoske(doğrusu Tsukinosuke) aşağı sikinoske yukarı herkes bir birine seslenirdi.

Konusu ise:  üst düzey zengin bir aileden gelen sikinoske sevgilisiyle evlenip yuva kuracakları sırada kendisini yakın akrabası ve dostu kuzeninin kurduğu bir kumpas içerisinde bulur.Babası bu ihanet olduğunu ve oğlunun suçlu olduğunu düşündüğünden bu acıya dayanamaz ve harakiri(yada sepuku) yapar.iwo jima adasında bulunan bir hapishanede tam on yıl yaşadıktan sonra Akıl hocası rahibin ölümü üzerine onun konulması gereken çuvala kendisi girer.Kayalıklardan atılan çuvaldan(bkz. Battal Gazi) çıkan kahramanımız,hücre arkadaşının bahsettiği hazineyi çıkarır ve ülkesine döner.Adını geyşin(Geshin) olarak değiştirir,Kendisinin hayatını kurtaran prenses mubi’ nin koruyucu’ su(bodyguard) olur.Bu sayede kılıç tekniğini iyice geliştirir.Kendisine bu kötülüğü yapanlara bunu ödeteceğini söyleyerek tek tek intikam alır.Olay yerinde ise iwojima adasında yetişen bir çiçek olan intikam çiçeği bırakmaktadır.

 

Bu çiçeği alanların önce suratı kağıt gibi olurdu. Adamları bir bir biçildikten sonra bölüm sonu canavarı olan adam kılıcın tadına bakardı. Güzel bir diziydi hatıralarda kalan 80’lerle birlikte anılmaya başladı. Hala hatırlayan kaç kişi var yorumları bekliyoruz.

Bizi takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pinterest
Instagram
Telegram
VK
WhatsApp
Snapchat