Samuray'ın İntikamı - Die Rache Des Samurai 1980
Samuray’ın İntikamı – Die Rache Des Samurai 1980
20/02/2018
kökler dizisi eskiden
Kökler – Roots -1981
21/02/2018
Hepsini Görüntüle

Aşk Gemisi – The Love Boat

Aşk Gemisi - The Love Boat dizisi

Aşk Gemisi – The Love Boat

Aşk gemisi yada orjinal adıyla the love boat Televizyonun siyah beyaz olduğu dönemde TRT’ de merakla beklenen ve en sevilen dizilerden birisiydi.Geminin adı Pasific Princess(Pasifik prensesi) olmasına rağmen yolculukta yaşananlardan dolayı aşk gemisi denirdi bizde hiç yadırgamazdık.Siyahi barmen isacc (ayzek) sempatik ve komikti,kaptan Stubing ,Gözlüklü doktorumuz doc vardı diğerlerini çok hatırlamıyorum.Akşam kuşağında yayınlanan dizi beğenilen bir diziydi.Gemi yani Pasific Princess 1971 yılında denize indirilmiş,70’li yılların sonundan 80’li yılların ortalarına kadar diziye ev sahipliği yaptıktan sonra 2012 yılında hurdaya ayırılmıştır,Ağustos 2013 yılında Türkiye’ ye getirilerek geri dönüşüm için parçalanmıştır,parçalama esnasında iki işçiye mezar olmuştur.

Dizi ABC televizyonu için 1977 yılında başlayıp 1986 yılına kadar 249 bölüm 9 sezon çekilmiştir.Trt ise aşk gemisinin yayınını 1984 yılı ortalarında sonlandırmıştır.Aşk gemisinin bir bölümüne o zaman ünlü olmayan yeni yetme Tom Hanks’de misafir olmuştur.

Barmen Isaac Washington – Barmen Ayzek Vaşington

Barmen isaac Washington yani bizdeki adıyla ayzek (Ted Lange canlandırmıştır.) Kurgusal karakter olmasına rağmen topladığı olgunluk ve geminin neşe kaynağı olması sebebiyle dizinin bitimi sonrasında Ted Lange tanınmış gazete ve dergilerde köşe yazıları yazmaya başlamıştır. Oyunculuk kariyeri yanında senaryo yazımı ve yönetmenlik denemeleri de bulunmaktadır. Ted 2006 yılında tanınmış Yetişkin filmlerinin oyuncusu Jenna jameson için “Ask isaac” yani ayzek’e sor isimli kısa oyunu da yazmıştır. Sonradan çekilen aşk gemisi sonraki dalga gibi devam bölümlerinde senarist ve yönetmen olarakta bulunmuştur.

Aşk gemisi Jenerik müziği

Aşk gemisinin ne kadar efsane olduğu bu dizinin açılışında kullanılan müziğin ya da diğer adıyla jeneriğinin daha sonra single olarak piyasa sürülmesi olmuştur. Efsane dizi daha sonradan hayranları için Aşk gemisi yeniden ve aşk gemisi sonraki dalga benzeri çekilse de ilk dizinin yanına dahi yaklaşamamıştır.

Bizi takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pinterest
Instagram
Telegram
VK
WhatsApp
Snapchat