Tereyağ hikayesi
Tereyağ
30/06/2017
bekri mustafa
Padişah IV.Murat’ın içki Yasağı Ve Bekri Mustafa
03/07/2017
Hepsini Görüntüle

Hikayelerimiz – Kaybedilen Dava

Kaybedilen dava

İtalyan asıllı ünlü Avukat Petrocelli’yi duymuşsunuzdur hatta kaybedilen dava’sınıda.1980’ler de dizisi bile bulunmaktaydı.O derece popüler bir avukattı.Aslında onu efsane haline gelme sebebi yukarıda bahsi geçen ömrü boyunca sadece bir tane dava kaybetmesi gösterile bilir peki bu dava hangisidir derseniz anlatmaya başlayalım.

Amerikan futbolunun efsane isimlerinden birisi tutuklanmıştı.Dava uzun zamandır karısından haber alınamamasına rağmen bunu bildirmediği için onu öldürdüğünden şüphelenilen futbolcu yargılanıyordu.Ceset bulunamamış futbolcu ise suçlamaları kabul etmemiş para sıkıntısı olmadığından ünlü avukat petrocelliyi tutmuştu.Ünlü avukat müvekkilini müthiş savunuyor ama müvekkilinin verdiği çelişkili ifadeler onu suçlu gibi göstermekteydi.Artık davanın sonuna gelinmişti.İddia makamı son konuşmasını yapıp sözü petrocelliye bıraktı.

-Sayın jüri üyeleri ben şahsım adıma müvekkilimin suçsuzluğuna canı gönülden inanıyorum,öyle olmasa zaten bu savunmayı almazdım.Size kusursuz bir delil göstererek bunu size ispat edeceğim,Müvekkilimin eşi ölmemiştir.

Mahkemenin kapısını işaret ederek

-Şu kapıdan 10 saniye sonra içeri girecek.

Bütün jüri ve salondakiler yüzlerini kapıya doğru döndüler.Ünlü avukat saymaya başladı.

-10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0 ama kapıdan giren kimse olmadı.Ünlü avukat jüreye dönerek mutlu bir şekilde öldürücü hamleyi yaptı.

-İşte bakın sizde öldüğüne ikna olmadınız ki son saniyeye kadar gözünüzü kapıdan ayırmadınız,Bu nedenle karar verirken bu durumu göz önünde bulundurmanızı rica ediyorum sözlerim bu kadar diyerek yerine oturdu.

Mahkemeye jürinin karar vermesi için ara verildi.Aradan hemen sonra jüri yerine geçtiğinde karar okundu,Karar oy birliğiyle hiç bir şüpheye yer kalmayacak şekilde suçlu denmişti.Ünlü avukat karar okununca jüri başkanına giderek nedenini sordu.

-Ben size olayı açıkladım ve hepiniz kapıya adeta kilitlenerek on saniyenin dolmasını beklemiştiniz neden? böyle bir karar verdiniz

-Çok iyi bir avukat olduğunuza şüphe yok hepimiz kapıya bakarak kadının içeri girmesini bekledik ama müvekkiliniz sırtı dönük olarak bekledi o süre boyunca kapıya bakmıyordu.

Bizi takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pinterest
Instagram
Telegram
VK
WhatsApp
Snapchat