Köle tüccarı
Yalancı Köle
04/01/2018
Çıkar baklayı
Çıkar Ağzındaki Baklayı
06/01/2018

Bölüm -I Suat Abi’nin U.F.O. su

UFO kelimesi duyanların aklına elektirikli soba gelir, Bu hikayenin onunla alakası yok dinleyin şimdi.Suat Abi ince yapılı, kır saçlı iyi giyinen, İyi’de içen eski Yeşilçam artistlerine benzeyen, gün görmüş iyi yaşamış girişken hoş sohbet iyi bir kişiliğe sahip bir abimizdi. Turizm’di, esnaflıktı, işletmecilik idarecilik yapmış bu yaşam tarzı ’da onu oradan oraya atan bir karakter haline getirmişti haliyle yani Suat abimiz kısaca cıva gibi bir adamdı. Bir gün öğleden sonra işler iyice durgundu, vaktimiz bol olduğun gazete dergi eklerini kurcalıyoruz, Suat abi geldi sohbet muhabbet

-Ne yapıyorsun? dedi.

-Gazetelere bakıyorduk

-Var mı? ilginç bir haber

-Önemli bir haber yok ama ilginç bir haber var Amerika’dan Kadın kendisini uzaylıların kaçırdığını söylüyormuş, hatta taciz falan ettiklerini bağladıklarını yazmış gazete, manyak mı ? alkolik mi? uyuşturucu mu kullandıysa anlamadım.

Ben öyle söyleyince Suat abi sustu çayından bir yudum aldı, gözü ileri bakarak düşüncelere daldı.

-Abi hayırdır, sustun.

-Bir şey diyeceğim kardeşim ama dalga geçmek yok ha!

-Yok abi olur mu? öyle şey söyle

-Bak U.F.O. diye bir şey var ve gerçek

-Hoppala! abi nerden çıkardın komik hikayeler yazıyor yok kaçırmışlar yok memesini mıncıklamışlar. Gördün mü yoksa?

-Gördüm kardeş gördüm, Bir akşam üzeri benim otelde eğlendik ettik, O akşam dansöz vardı. Güzel mi güzel bir kız ona bu akşam müsaitsen seni güzel bir yere içmeye götüreceğim dedim.

-Bu akşam yanımda ev arkadaşım var başka sefere inşallah

Bende fırsatı kaçırmamak adına;

-Benimde arkadaş gelecekti daha iyi olur deyince kabul etti.

Gece saat 1-2 gibi (01:00-02:00) gibi otelden bizim arkadaşın bağ evinin olduğu Uç Hisar’a doğru yola çıktık yarım saatlik yolculuktan sonra bağ evinin olduğu göreme yolundan bağ yoluna döndük. Bu bağ daha öncede gelmiştim bir tepenin en sonunda bağ evinin bahçesinde otururken dolunay varsa ay sanki tam karşındaymış gibi görünür. Hatta ay ışığı altında peri bacaları muhteşem anlatamayacağım kadar güzel görünür. Neyse bağ yoluna döndük araba ile gidebileceğimiz yere kadar gittik arabayı durdu, bizim arkadaş ev görünür yüz metre ya var ya yok o sıra tam tepemizde bir ışık belirdi ışığı bizim arabayı aydınlattı. Önce pek umursamadık ama ışık gittikçe parlaklaştı. Göğe baktığımda çok parlak bir cisim vardı asılı kalmış gibiydi tepemizde….

-Helikopter filandır abi amma büyütmüşün

-Yok olm lan helikopter sesli filan olur yere yaklaşınca rüzgarı filan olur. Hem daha önce helikopter gördüm değildi. Neyse yukarı baktığımızda sini gibi bu uçan daire dediklerine benzer bir şey gördük çok büyüktü o kadar parlaktı ki ışıktan nasıl bir şey olduğunu tam göremedik o alçaldıkça korktuk ben eve doğru koştum geri zekâlı karılar geldiğimiz yola doğru bağrışa çağrışa kaçıştılar. Bağ dediğin koca tarla ışık yok elektrik yok biliyoruz ki orada bir cisim var ama adını koyamıyoruz. Bu olay on beş yirmi dakika sürdü öylece sanki havada asılı gibi bekledi. Biz arkadaşla bağ evinin kapısının önünde üzeri yağmur almasın diye oluklu sacla kapatılmış yerin altında duran somyanın altına doğru yattık süründük. Yani elli yüz metre ilerden izledik ne yapacak? diye asılı durdu avize gibi kocaman parlak bir alet, sonra yükseldi kayboldu gitti o kadar korkmuşuz ki UFO gitti gitmesine ama, biz yaklaşık yarım saat kendimize gelip ayağa kalkamadık, şoktaydım yanımdaki, arkadaş eliyle beni sarstı

-Kalk la kalk karılar gitti bir bakalım dedi. Doğruldum

-Tamamda olum o neydi ? lan ödüm bokuma karıştı.

-Bilmiyom valla gavur icadı bişeye benziyo

-Ne gavur icadı uçak desen değil, helikopter değil ne icadı.

-Bak bu gavurlar böyle aletler yapıp buralarda deniyorlarmış, incirlikten filan kalkıp

-Yav bi git işine Adana’dan buraya kadar gelip senin evin üstünde uçup karıları korkutacaklar.

-Valla öyle deme ben bile korktum

-Belli belli bir depar atıp önüme geçtin,ayakların kıçına vuruyordu, çalıştır arabayı ‘da bakalım kızlar nereye gitmiş.

Ben bu arada sorma ihtiyacı hissettim ;

-Suat abi sen gece 1-2 civarı çıktık dedin sakın kafalar iyiyken çıkıp sarhoş filan orada helikopteri UFO sanmış olmayın.

-Bak ya bana inanmıyorsun. Akşam hatunlarla içeriz diye içmedim ki hep birlikte götürelim, kendimdeydim hadi ben içtim diyelim dört kişiyiz dördümüzde mi? saçmaladık korktuk kaçtık.

-Eee.. abi sonra bağ yolundan çıktık bir aşağı bir yukarı gezdik arabayla karılardan eser yok kaçırdılar mı? evlerine mi? gittiler bilmiyorum, otostopla  şehre kadar ‘da gitmiş olabilirler.

-Aramadınız mı? cepten filan

-O zaman cep telefonu filan yaygın değildi ki herkeste yoktu pahalıydı. Bir daha görüşmedik ama hala ara ara aklıma geliyor ne oldu gece orada ? diye anlayacağın UFO diye bir şey var.

Bizi takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pinterest
Instagram
Telegram
VK
WhatsApp
Snapchat