gömü hazine peşinde
Hazine Avcıları
17/07/2018
Klasik Çocuk Masalları Listesi - hikayelerimiz.com
Klasik Çocuk Masalları Listesi
27/07/2018
Hepsini Görüntüle

Polis Akademisi 1-2-3-4-5-6-7

Polis akademisi filmi

Polis akademisi filmi

Polis akademisi film seksenler boyunca neredeyse her yıl çekilmiş dizi filme benzer ve sevilen komedi filmidir.Bu filmi seksenler boyunca en çok çekilen film serisinin en ünlüsüdür.Seyretmemiş kimse bulmak neredeyse imkansızdır.Aynı zamanda tüm televizyon kanallarında da en az bir kez yayınlanmıştır.

Film uyumsuz ve aykırı karakterler tarafından oluşan polis ekibinin beklenmedik başarısı şeklinde özetlenebilir. Hatta bu yıllarda Türkiyede de yayınlanan aynı kadronun animasyon serisi de yayınlanmıştır. Şimdiye kadar çevrilmiş Serinin sıralaması ve yılları şu şekilde :

Filmler

Polis Akademisi 1 – 1984 Polis okulu :

İlk film akademiye zorunlu alınan kişilerin önceleri bu duruma uyum sağlayamasa da daha sonra süper bir takım olarak suçluların canına okuma hikayesidir.

Polis Akademisi 2 – 1985 İlk Görev : Bizim takımın(o kadar benimsemiştik ki aileden birileri mahoni, hightower, jones )i,lk göreve atanmaları ve başlarına gelenler.

 

Polis Akademisi 3 – 1986 Eğitime Devam: 

Artık kıdemli ve rütbeli polislerimiz başka Teğmenin tüm engellemelerine rağmen acemileri de Polis kadrosuna katarlar.

 

Polis Akademisi 4 – 1987 Vatandaşlar (Herkes) Devriyede :

Polis akademisinin komutanı Lassard yeni bir programı basına açıklar. Artık vatandaşlar fahri polis olabilecektir. Tabi engeller ve planın başarısız olması için elinden geleni yapan diğer yetkililer.

 

Polis Akademisi 5 – 1988 Miami Sahili Görevi :

Bizimkiler tatailde ama gerçekten tatil deler mi? görev onları çağıracaktır.

 

Polis Akademisi 6 – 1989 Şehir Kuşatma Altında:

Suçlular şehri elegeçirmiştir. Bakalım polislerimiz onlarla başa çıkabilecekler mi?

Polis Akademisi 7 – 1994 Görev Moskova:

Polislerimiz Rus polisiyle işbirliği yapacaklar suç ağını çökertecekler

Yerli Kopyaları

Azalan polis sayısını yeterli sayıya çıkarmak için Belediye başkanı polis birliğine, yaş, boy kilo, geçmiş değerlendirmesi yapılmadan kayıtsız şartsız gelen herkesin alınmasını söyler.Akademi komutanı Eric Lassard her ne kadar programı desteklesede Teğmen Harris bu projenin başarısız olması için elinden geleni yapacaktır.

Adamımız Mahoney arkadaşları İri kıyım Hightower, Silah Hastası Tackleberry, Taklit ustası jones ve diğerleri bu işin altından beklenmedik şekilde kalkarlar.Film Türk seyircisi tarafından çok beğenilince yerli 2015 – 2018 yıllarında iki tane yerli kopyası çekilmiş, bu film de başrol,  Mehmet Ali Erbil tarafından oynanmıştır.

 

Bizi takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pinterest
Instagram
Telegram
VK
WhatsApp
Snapchat