napoleon bonaparte
Parmakla Fetih
25/01/2016
yeniçeri
Hiç Kimse
27/01/2016

Aslında Adolf hitler tarihin yazdığı gibi Çılgın Deli ve dengesiz birisimiydi? Tartışılır Çünkü tarih yenilenlerin kanlarıyla yenenler tarafından yazılmıştır [atk].Biz tarihçi değiliz ama şu kadarını söyleyebilirim her ne kadar hitler için deli,çılgın,dengesiz olduğu söylensede almanyanın bir dönemine hatta dünya tarihine adını yazdırmış?Bir liderdi.
WW II Döneminde İngilizler perişan durumda ama yenilmemiş. Amerika henüz savaşa girmemiş.Doğudaki Alman sınırı Rusyaya kadar dayanmış Batıda Fransanın çok güvendiği Majino Hattı Alman sınırı boyunca olan hat 1 gecede panzerler tarafından geçilmiş hatta fransızlar bu hatta o kadar güvenirler ki hat içerisinde sinema ve havuzlarda yer almaktadır.Almaların hatta geçtiği gecenin sabahında direnemeyen korkak Fransız subaylarından bazıları ustlerini giyemediklerinden kıçı başı açık kaçtıkları bile anlatılmaktadır.sonuçta Fransa düşmüştür.Arnavutluk,Polonya,Çek cumhuriyeti sıra Yunanistana gelmiş İtalya cephe açmış ama Yunanlılar aylarca dayanıp İtalyanları yenilgiye uğratmıştır.Ardından Yunanlılarla başa çıkamayacağını İtalyanlar işi Alman Askerine bırakır 3 hafta gibi kısa bir sürede tüm yunanistan işgal edilmiş Almalarla Türkler neredeyse Sınır komşusu olmuştur.O Dönemde Generalleri ile toplantı yapan führerin keyfi yerindedir.Haritalar açılmış yeni saldırının nereye yapılacağı konuşulmaktadır.
“kumandanlarından biri adolf hitler’e sorar : “türklere neden
saldırmıyoruz???”
bu soru üzerine hitler :
“Türkler öyle bir millettir ki, eğer saldırırsak tamamını yok etmemiz gerekir…
yoksa 1 tane bile hayatta bırakırsak, yeni bir devlet kurar ve intikamını alır…
ve bu gerçekleri görüp türklere saldırmaktan
korkan kişi dünya tanıdığı en çılgın hatta Deli olduğu bile söylenen Adolf hitlerden başkası değildi.Zaten Bu konuda yanlızca bu yorumu yapan diğer büyük lider ve savşçılar arasında gösterilen Napolyon Bonapartın Türkler üzerine söylediklerinide yeri gelmişken hatırlatayım;

 

  • İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler.
  • Bana Türklerden kurulu bir ordu verin dünyayı rehin alayım.
  • Akka’da durdurulmasaydım, bütün Doğu’yu ele geçirebilirdim!

 

Bizi takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pinterest
Instagram
Telegram
VK
WhatsApp
Snapchat