Dürüstlük üzerine
Hikayelerimiz-Dürüstlüğün Karşılığı
20/05/2017
yeniçeriler hikayelerimiz
Hikayelerimiz-Yeniçeriler
20/05/2017

Zengin bir çift iskoçyaya tatile gitmişlerdi anne ve baba meşgulken küçük çocuk epeyce uzaklaşıp çamur dolu bir çukura düşmüş debelenirken çocukcağız bir yandan da avazı çıktığı kadar bağırıyordu.  Çiftçi çocuğu bataklıktan çıkardı ve acılı bir ölümden kurtardı. Ertesi gün Fleming’in evinin önüne gelen gösterişli arabadan sik giyimli bir aristokrat indi.Çiftçinin kurtardığı çocuğun, babası olarak tanıttı kendini.

“Oğlumu kurtardınız, size bunun karşılığını vermek istiyorum” dedi. Yoksul ve onurlu Fleming ;

“Kabul edemem!” diyerek ödülü geri çevirdi. Tam bu sırada kapıdan çiftçinin küçük oğlu göründü. “Bu senin oğlun mu?” diye sordu aristokrat. Çiftçi gururla “Evet!” dedi. Aristokrat devam etti; “Gel seninle bir anlaşma yapalım. Oğlunu bana ver iyi bir eğitim almasını sağlayayım.Eğer karakteri babasına benziyorsa ilerde gurur duyacağın bir kisi olur.”
Bu konuşmalar sonunda Fleming’in oğlu aristokratın desteğinde eğitim gördü.Aradan yıllar geçti. Çiftçi Fleming’in oğlu Londra’daki St. Mary’s Hospital Tip Fakültesi’nden mezun oldu ve tüm dünyaya adini penisilini bulan Sir Alexander Fleming olarak duyurdu. Bir süre sonra Aristokratın oğlu zatürreye yakalandı.Onu ne mi kurtardı? Penisilin! Yıllar önce İskoçya’daki küçük gölde genç Churchill’i boğulmaktan kurtaran ve çiftçi olacakken baba Churchill’in maddi desteği sayesinde tıp okuyan genç İskoç, Doktor Alexander Fleming’ti.
Aristokratın adi : Lord Randolp Churchill’di.
Oğlunun adi ise : Sir Winston Churchill.
Kurtaran doktor : Çiftçinin oğlu Sir Alexander Fleming.

Bizi takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pinterest
Instagram
Telegram
VK
WhatsApp
Snapchat