Görünmez kaza hikayesi
Görünmez Kaza
15/05/2017
Eksikleri avantaja çevir
Eksikleri Avantaja Çevirmek
16/05/2017

Hindistan’da bir sucu, boynuna astığı uzun bir sopanın uçlarına taktığı iki büyük testi ile su taşırmış. Sağlam olan testi her seferinde ırmaktan efendisinin evine ulaşan uzun yolu dolu olarak tamamlarken, çatlak testi içine konan suyun sadece yarısını eve ulaştırabilirmiş. Bu durum iki yıl boyunca her gün böyle devam etmiş. Sucu her seferinde
efendisinin evine 1,5 testi su götürebilmiş. Sağlam testi başarısından gurur duyarken, zavallı çatlak testi görevinin sadece yarısını yerine getiriyor olmaktan dolayı utanç duyuyormuş. İki yılın sonunda bir gün çatlak testi ırmağın kıyısında sucuya seslenmiş:
“İki yıldır çatlağımdan su sızdırdığımdan dolayı görevimin yarısını yerine getirebildiğim için kendimden utanıyor ve senden özür diliyorum.” demiş.
Sucu şöyle demiş:
“Patronun evine dönerken yolun kenarındaki çiçekleri fark etmeni istiyorum.” Gerçekten de tepeyi tırmanırken patikanın bir kenarındaki yabani çiçekleri ısıtan güneşi görmüş. Fakat yolun sonunda yine suyunun yarısını kaybettiği için kendini kötü hissetmiş ve yine sucudan özür dilemiş. Sucu testiye sormuş:

“Yolun sadece senin tarafında çiçekler olduğunu ve diğer testinin tarafında hiç çiçek
olmadığını fark ettin mi? Bunun sebebi benim senin kusurunu bilmem ve ondan
yararlanmamdır. Yolun senin tarafına çiçek tohumları ektim ve her gün biz ırmaktan
dönerken sen onları suladın. İki yıldır ben bu güzel çiçekleri toplayıp onlarla patronun
sofrasını süsledim. Sen böyle olmasaydın, o evinde bu güzellikleri yaşamayacaktı.” Farkinda olmadan bazen büyük olaylara sebebiyet veririz birisi omuzunuza dokunmadan bunu fark etmeyyiz.Bu sayede yaratıcının planı herzaman başarıya ulaşır.Hiç bir şey ziyan olmadan diğer bir canlıya hayat veririr.Kusur gibi gördüğünüz eksikliklerinizi ilerde avantaj olarak kullanabilirsiniz.

Bizi takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pinterest
Instagram
Telegram
VK
WhatsApp
Snapchat