Küçük Kuşun Çilesi
30/05/2017
Hikayelerimiz Dostum İçin
01/06/2017

Hayat Çizgini Ne kadar Uzun?

This handout photo obtained 16 November 2006 shows the logo for Reader's Digest. The Reader's Digest Association, publisher of magazines around the world, said 16 November 2006 it was being taken over by private equity group Ripplewood Holdings for 2.4 billion dollars. RDA said Ripplewood was paying 17.00 dollars for each of its shares, a premium of about 25 percent over RDA's volume-weighted average price over the past 60 trading days. The deal, which includes Ripplewood assuming RDA debt, is expected to close in the first quarter of 2007. The company's flagship magazine, Reader's Digest, has 50 editions and 21 languages with a monthly circulation of some 18 million and a global readership of around 80 million. AFP PHOTO/READER'S DIGEST/HO/ RESTRICTED TO EDITORIAL USE =GETTY OUT= (Photo credit should read HO/AFP/Getty Images)

Reader’s Digest’dan bir çok kısa hikaye geliyor .Güney Asya ’ da zaten hiçbir kurala uyulmadığını zaten uyulsa bile araç sayısının az bir o kadar da eski araçlarla yola çıkılması sebebiyle bir sürü kaza olmakta, bu okuyacağınız hikaye onlardan birisi olmanın yanında trajikomik bir hikaye olduğundan dolayı’ da okunmayı hak ediyor sanırım.

 

Güneydoğu Asya’da büyük bir inşaat firmasında çalışan Amerikalı mühendis işi gereği şantiyeden şantiyeye dolaşıyordu gün gideceği şantiye için uygun bir araç bulamazlar. Fakat iş acil olduğundan hangi araç olsa fark etmez diyerek, Bir kamyon gönderilir. Gelen bu şoför pis pis sırıtan sürekli gülen bir şofördür. Tokalaşır gibi elini uzatan şoförün elini sıkmaya çalışan Mühendisin elini tutan kamyon şoförü, mühendisin elini fal bakar gibi açıp avucunu inceleyerek

“ Uzun bir hayat çizginiz var.” Dedi. Mühendis oldukça eski olan kamyona binen mühendis bir süre tangır tungur gittikten sonra şoföre sordu:

-Hayat çizgime neden uzun uzun baktınız?

 

Şoför yokuş aşağı, keskin bir virajı dönerken cevap verdi:

-Frenler tutmuyor da!

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir